Ebook Analiza Finansowa Przedsiębiorstwa

ebook_analiza_finansowa_przedsiebiorstwa

Ebook Analiza Finansowa Przedsiębiorstwa

Autor: Paweł Pabianiak

ISBN: 978-83-920280-8-6

Ilość stron: 216 (w formacie A4)

Format: Adobe Reader (pdf)

Rok obecnego wydania: 2019

Cena brutto: 39,90 34,90 zł (33,23 zł netto)

fragmenty_ebooka

 

zamow_teraz

Tematyka najnowszego wydania e-książki (po raz pierwszy opublikowanej w 2004 r.) “Analiza Finansowa Przedsiębiorstwa” obejmuje:

 • przedstawienie struktury i zawartości sprawozdań finansowych według ustawy o rachunkowości (wg najnowszych zasad),
 • określenie źródeł informacji do przeprowadzenia efektywnej analizy przedsiębiorstwa prowadzącego pełną rachunkowość,
 • oraz – najważniejsze – przedstawienie uniwersalnych zasad analizy finansowej, w tym kluczowych obszarów analizy tj. analizy rentowności, płynności, zadłużenia i jego obsługi, zarządzania majątkiem, a także analizy właścicielskiej, z uwzględnieniem analizy piramidy Dupont i ekonomicznej wartości dodanej EVA.

Lektura książki pozwoli na pewno uzyskać odpowiedzi na szereg ciekawych pytań:

 • Jak zrozumieć przedsiębiorstwo na podstawie sprawozdań finansowych?
 • Jakich informacji dostarcza a jakich nie dostarcza bilans firmy?
 • Czym się różni rachunek zysków i strat od rachunku przepływów pieniężnych?
 • Co to są przychody, co to koszty, i jak wpływają na wynik przedsiębiorstwa?
 • Co to jest i jak działa amortyzacja?
 • Czy lepiej mieć zysk czy gotówkę w kasie?
 • Czy każdy koszt to wydatek?
 • Czy zysk to zarobiona przez firmę gotówka?
 • Czy kapitał własny to posiadana przez firmę gotówka?
 • Jakich pułapek unikać w czytaniu sprawozdań finansowych i w interpretacji wskaźników?
 • Co oznacza wysoka rotacja należności a na co wskazuje niska rotacja zobowiązań?
 • Co można „podźwignąć” dźwignią finansową?
 • Jak zbadać zdolności firmy do spłaty i obsługi zadłużenia?
 • Co to jest kapitał pracujący?
 • Po co właścicielowi firmy analiza piramidy Dupont?

A także, wiele, wiele innych..

Analiza Finansowa od teraz już prosta!

Publikacja ma swój własny niepowtarzalny numer ISBN zarejestrowany w Bibliotece Narodowej (jak tradycyjne książki). Wobec czego może być np. źródłem informacji i odnośników w pracach licencjackich, magisterskich i wszelkich innych opracowaniach (z podaniem tego w przypisach i bibliografii).

zamow_teraz

Czym ten ebook rożni się od publikacji osiągalnych w księgarniach?

Po pierwsze:

Autor książki “Analiza finansowa przedsiębiorstwa” posiada praktyczne doświadczenie. Ma praktykę w omawianej tematyce, którą zdobył w pracy na stanowisku pracownika oceny ryzyka kredytowego w Raiffeisen Bank Polska S.A. i PKO BP S.A. oraz konsultant biznesowy we własnej firmie doradczej. “Niejednokrotnie zdarzało mi się wcześniej szukać pomocnej pozycji dotyczącej tego tematu, i znalezienie odpowiedniego materiału, który z jednej strony dobrze opisywałby temat, a z drugiej czynił to przy zastosowaniu praktycznych i jasnych reguł, nie było łatwe. W efekcie okazało się, że najlepszym rozwiązaniem było stworzenie samemu takiego kompendium wiedzy o zasadach analizy finansowej”.

Po drugie:

Wiele pojęć w ebooku, którym zwykle nie poświęca się czasu, zostało wyjaśnionych na krótkich, przejrzystych przykładach liczbowych, z komentarzem. Tematyka zajmuje się także, zwykle rzadko branym pod uwagę, czynnikiem sezonowości oraz specyfiki branży i ich wpływem na wyniki analizy przedsiębiorstwa. Oprócz tego ebook zawiera w treści duży przykład pełnej analizy przedsiębiorstwa.

I wreszcie – last but not least:

Ta elektroniczna publikacja jest dużo tańsza od tradycyjnych książek. Nie zawiera bowiem kosztów wydrukowania, transportu, marży wydawnictwa, czy kolejnych pośredników (cena podobnych publikacji wynosi średnio ok. 50 zł). TO SIĘ NAZYWA PRAWDZIWA FINANSOWA OSZCZĘDNOŚĆ!

Dla kogo jest przeznaczony ten ebook?

Dla tych, którzy chcą poznać zasady prowadzenia analizy finansowej przedsiębiorców, lub usystematyzować wiadomości na ten temat. Z osób, które mogą to wykorzystać w swojej pracy mogą to być inspektorzy czy analitycy kredytowi, studenci ekonomii, menedżerowie czy też właściciele przedsiębiorstw. Ale także osoby zupełnie nie mające z tym dotychczas styczności, które byłyby zainteresowane poznaniem tej tematyki. Tematyka przyda się również inwestorom giełdowym, bo pozwoli im lepiej poznać sytuację finansową spółek publicznych i tym samym dokonać właściwych wyborów inwestycyjnych.

zamow_teraz

Od autora na temat książki “Analiza Finansowa Przedsiębiorstwa”:

Tematyka poniższej książki obejmuje zaprezentowanie, w możliwie prostej i przystępnej formie, zasad i technik analizy finansowej jednostek gospodarczych. Analiza finansowa posłuży nam do zrozumienia procesów jakie zachodzą w przedsiębiorstwie oraz uchwycenia zależności między poszczególnymi wielkościami finansowymi. Jej zadaniem jest uzyskanie możliwie całościowego i syntetycznego obrazu firmy, jej stanu majątkowego i kapitałowego czy też potencjału gospodarczego rozumianego jako zdolność do generowania nadwyżek finansowych.

Co istotne, dokonanie oceny sytuacji przedsiębiorstwa pozwala poznać nie tylko obecny jej stan, ale również określić możliwe do zrealizowania kierunki rozwoju w przyszłości (przynajmniej w perspektywie krótkookresowej). Analiza jest dostarczycielem informacji dla odbiorców wewnętrznych w przedsiębiorstwie (mogą to być jego właściciele i zarządzający) a także – zewnętrznych np. banków finansujących lub jego kontrahentów, chcących ustalić stan finansów firmy z którą współpracują lub planują nawiązać kontakty gospodarcze.

W toku analizy korzysta się z usług różnorodnych instrumentów, a dokonuje się tego w oparciu o dane rachunkowości finansowej. Stąd podział opracowania na dwie podstawowe części. W pierwszej części opisane zostaną główne źródła danych potrzebnych do analizy finansowej (czyli generalnie sprawozdania finansowe sporządzane na podstawie ustawy o rachunkowości). Czytelnik będzie mieć możliwość poznania znaczenia i treści poszczególnych pozycji składających się na sprawozdania finansowe. To z kolei stanowić będzie podstawę do zastosowania tych źródeł danych w części drugiej. W drugiej części przystąpimy do zaprezentowania głównych technik analizy finansowej. Nasza analiza obejmie podstawowe obszary badania standingu finansowego jednostki gospodarczej, i będzie służyć ustaleniu kluczowych punktów przedstawiających obraz istniejącego stanu. Duża waga zostanie przypisana analizie płynności przedsiębiorstwa (w tym strukturze przepływów pieniężnych), która powinna być głównym obszarem zainteresowania analizy, jako zasadniczego źródła informacji o zdolności jednostki gospodarczej do generowania „czystego” pieniądza, i kierunków jego wydatkowania.

Przedstawione podejście do analizy finansowej będzie możliwie praktycznym, przy uwzględnieniu jej kluczowego celu, jakim jest poznanie standingu finansowego firmy, ale jednocześnie przy osiągalnych danych źródłowych. Praktyczne podejście oznacza, że całemu opracowaniu towarzyszą przykłady liczbowe, które ułatwią zobrazowanie przedstawionej tematyki. Tematy ściśle poświęcone analizie finansowej będą odwoływać się do analizy przykładowej firmy, a obliczeniom liczbowym towarzyszyć będzie odpowiedni komentarz. A zatem przedstawiona teoria będzie odwoływała się do rozwiązań praktycznych co pozwoli lepiej zrozumieć prezentowane zagadnienia.

Zapraszam do lektury!

zamow_teraz

Chcesz poznać sytuację finansową Twojego kontrahenta (dostawcy lub odbiorcy Twoich produktów)? A może chcesz móc przeprowadzić syntetyczną analizę swojego przedsiębiorstwa?
TUTAJ DOWIESZ SIĘ JAK CZYTAĆ SPRAWOZDANIA FINANSOWE I JAK UŻYĆ ZAWARTYCH W NICH DANYCH!

Chcesz poznać różnicę między rentownością a płynnością przedsiębiorstwa? Lub, interesuje Cię jak zbadać jakość zarządzania majątkiem przedsiębiorstwo, czy poziom zadłużenia?
WIEDZĘ NA TEN TEMAT I WIELE INNYCH ZAGADNIEŃ ZNAJDZIESZ WŁAŚNIE TUTAJ!

Może chcesz zanalizować sytuację finansową spółki giełdowej, i samemu się przekonać o czym mówią giełdowi analitycy czy inwestorzy, dlaczego ta a nie inna spółka cieszy się powodzeniem wśród inwestorów giełdowych, lub przeciwnie – dlaczego jej sytuacja finansowa jest bardzo zła?
JEŚLI PLANUJESZ GRĘ NA GIEŁDZIE WIEDZA NA TEMAT ANALIZY FINANSOWEJ BĘDZIE CI NIEZBĘDNA I STANOWI FUNDAMENT TWOJEGO SUKCESU INWESTYCYJNEGO!

A może chcesz po prostu przybliżyć sobie tematykę analizy finansowej przedsiębiorstw gospodarczych, i poszerzyć swoją wiedzę, zaimponować swojemu pracodawcy, który nie spodziewał się takiej wiedzy po Tobie, lub zdobyć dodatkową, a w konsekwencji mieć szansę na nową, lepszą pracę?
ANALIZA FINANSOWA TO GAŁĄŹ WIEDZY, KTÓRĄ WARTO ZNAĆ! JEJ PODSTAWY POWINIEN ZNAĆ NIE TYLKO PRACOWNIK DZIAŁU FINANSÓW, ALE RÓWNIEŻ DZIAŁU PRODUKCJI CZY SPRZEDAŻY, TECHNOLOG I INŻYNIER, GDYŻ POMOŻE IM TO LEPIEJ ZROZUMIEĆ MECHANIZMY FUNKCJONOWANIA PRZEDSIĘBIORSTWA, W KTÓRYM PRACUJĄ!


Opinie naszych klientów, którzy nabyli ebooka:

Ciekawie i praktycznie.. bardzo przydatne w mojej pracy.. Polecam!

Adam D. (Poznań)

Dobra publikacja dla każdego kto ma do czynienia z finansami przedsiębiorstwa (..)

Agnieszka J. (Zawiercie)

Jestem zadowolony z zakupu. Dobra inwestycja w swoją wiedzę na temat finansów firmy.

Maciej K. (Szczecin)

W bardzo przystępny sposób przedstawione jak przeprowadzić analizę, na co zwrócić w niej uwagę i jak rozumieć poszczególne wyniki czy wskaźniki. Zdecydowanie polecam!

Marek S. (Katowice)


zamow_teraz

Sprawdźcie Państwo nasze aplikacje finansowe, które pomogą Wam dokonać analizy dowolnego przedsiębiorstwa, na podstawie zasad opisanych w publikacji. Wejście na stronę aplikacji

program_analiza_finansowa_professional

Uwaga! Ebooka “Analiza Finansowa Przedsiębiorstwa” można kupić w zestawie tak aby w efekcie zapłacić mniej! Zestaw kupicie Państwo w niezwykle korzystnej cenie 34,90 + 34,90 + 34,90 = 104,70 79,90 zł brutto

ebook_analiza_finansowa_przedsiebiorstwa ebook_ocena_efektywnosci_projektow_inwestycyjnych ebook_rachunek_przeplywow_pienieznych

zamow_teraz

Używając witryny, zgadzasz się na użycie plików cookies. więcej informacji..

Nasz serwis internetowy używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Zamknij